چه عواملی بیش از آموزش و تحصیل سبب موفقیت فرزندان ما می شوند؟

موفقیت کودکان

چه عواملی بیش از آموزش و تحصیل سبب موفقیت فرزندان ما می شوند؟

آموزش و تحصیلات و تأثیر آن ها بر موفقیت فرزندان:

امروزه والدین بیش از هر دوران دیگری در طول تاریخ به مسئله آموزش فرزندانشان اهمیت می دهند و زمان و انرژی و هزینه زیادی را صرف آن می کنند. مهم ترین دلیل این عملکرد والدین نیز این است که می خواهند موفقیت فرزندان خود را برای آینده تضمین نمایند.

این موفقیت اگر چه معمولاً در ذهن اکثر افراد یک واژه کلی و مبهم است، اما می توان دریافت که منظور اغلب والدین از موفقیت فرزندان، رسیدن آنها به شغل و جایگاه اجتماعی مناسب، درآمد کافی و برخورداری از مواهب دیگر زندگی است که می تواند از طریق اقدامات امروز والدین و فرزندان به وجود آید.

در سالهای گذشته رسانه ها افراد زیادی را تحت عنوان افراد موفق به ما معرفی کرده اند که اکثراً از راه تحصیلات بالا به جایگاه های مناسبی دست یافته بوده اند و یا در جامعه اطراف خود چنین نمونه هایی را بسیار زیاد دیده ایم.

بنابراین بیشترین چیزی که با یک نگاه به زندگی افرادی که به سطوح بالاتر اجتماعی، مالی، شغلی و … دست یافته اند، خودنمایی می کند تحصیلات بالای آنهاست. اما با کمی دقت بیشتر می توان عوامل مهم دیگری را نیز در وجود این افراد پیدا کرد که در موفقیت این افراد بسیار تأثیرگذار بوده اند.

عواملی که ویژگی مشترک همه افراد موفق است، چه آنها که از راه تحصیلات خود به موفقیت رسیده اند، چه آنها که از راه های دیگری مانند ایجاد یک کسب و کار به افراد موفقی تبدیل شده اند.

به همین دلیل به نظر می رسد که این عوامل می توانند نقش مهم تر و پررنگ تری در موفقیت فرزندان ما ایفا کنند، تا صرفاً آموزش های بیشتر و تحصیلات بالاتر.

زیرا ما امروزه افراد تحصیل کرده بسیاری را می بینیم که به دلیل نداشتن بعضی از مهارت ها یا عوامل فردی و درونی دیگر، با وجود تحصیلات بالا به موفقیت خاصی دست نیافته اند.

به همین دلیل در این ویدیو به عوامل بسیار مهمی اشاره می کنم که داشتن تحصیلات بالا بدون وجود این موارد، نمی تواند منجر به موفقیت افراد و یا حتی داشتن یک زندگی معمولی و مستقلِ توأم با رضایت برای افراد گردد.

اگر شما هم به موفقیت فرزندان خود اهمیت می دهید، شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کنم.

دیدن آنلاین ویدیو:

مدت زمان ویدیو: ۲۷ دقیقه

برای دانلود ویدیو روی ویدیو کلیک راست کنید و Save video as را بزنید.

منبع تصویر این مطلب از : bejbe.sk

این مطلب را هم ببینید:

 ۴ نکته مهم درباره آموزش ریاضی به کودکان

آموزش ریاضی به کودکان
ریاضی برای کودکان

اشتراک گذاری این نوشته

(2) دیدگاه

 • اکبر اکبری معاف پاسخ

  با سلام و احترام
  ممنون از سرکار به خاطر عشق و علاقه شما به کودکان و موضوع آموزش به این فرشتگان
  تنتان سلامت
  ارادت

  ۱۴۰۲-۰۱-۲۱ در ۵:۴۶ ب٫ظ
  • ملیحه پورنامداری پاسخ

   سلام خدمت شما و سپاسگزارم از جنابعالی.
   موفق و سلامت باشید

   ۱۴۰۲-۰۱-۲۱ در ۹:۰۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *