بررسی تکالیف روزانه کلاس اول دبستان(قسمت اول)

تکلیف پایه اول

بررسی تکالیف روزانه کلاس اول دبستان(قسمت اول)

چرا دانش آموزان به تکالیف روزانه کلاس اول نیاز دارند؟

ارائه تکالیف روزانه کلاس اول دبستان به دانش آموزان پایه اولی از اهمیت زیادی برخوردار است و خود می تواند یکی از جنبه های مهم آموزش به کودکان محسوب شود. زیرا یکی از عوامل مهمی که باعث می شود، آموزش عمیق و ماندگار گردد، تمرین کردن است. این مسئله، برای یادگیری هر مهارت جدیدی صدق می کند.

کودکان در بدو ورود به مدرسه و در کلاس اول دبستان با یکی از بزرگ ترین چالش های زندگی خود تا آن زمان مواجه می شوند. آنها فرصت چندماهه ای دارند تا خواندن و نوشتن زبان مادری خود را بیاموزند.

خواندن و نوشتن که دو رکن مهم از ارکان زبان به حساب می آید و یادگیری آن ها مانند دو رکن قبلی یعنی شنیدن و صحبت کردن، به خودی خود و در محیط اتفاق نمی افتد.

کودک برای یادگیری این دو مهارت یعنی خواندن و نوشتن باید تحت آموزش قرار گیرد و اصول و قواعد و قراردادهای نوشتاری زبان را بیاموزد.

یادگیری این دو مهارت، آن هم برای یک کودک خردسال، چندان که به نظر می رسد ساده نیست. اما خبر خوب این است که با انتخاب روش درست آموزش و در نظر گرفتن تمرین های مناسب چنان هم پیچیده و دشوار نیست.

تمرین ها و تکالیف روزانه پایه اول دبستان ، نقش مهمی در سرعت بخشیدن و تسهیل فراگیری و همچنین کمک به ماندگاری و تثبیت آموخته های دانش آموزان دارند.

من در سایت دوران طلایی با ارائه ی محصول تکالیف روزانه پایه اول دبستان ، تلاش می کنم که به این نیاز دانش آموزان کلاس اول پاسخ گویم.

تکلیف دهی به شیوه مرسوم چه مشکلاتی به همراه دارد؟

تمرین هایی که معمولاً به عنوان تکلیف خانه به دانش آموزان کلاس اولی داده می شود، به دلیل شرایط خاص این دانش آموزان و عدم وجود امکانات لازم برای آموزگاران، معمولاً در حد تمرین های ساده ای از دست ورزی، سرمشق نویسی، جمله سازی و چند تمرین پیش پا افتاده و تکراری دیگر باقی می ماند. از طرفی ارائه همین تکالیف نیز مدت زمان زیادی از وقت ارزشمند کلاس را از آموزگار و دانش آموز تلف می کند.

محصول تکالیف روزانه پایه اول جهت حل این مشکلات طراحی و ارائه شده و در مقایسه با تکلیف دهی سنتی از مزایای بسیار زیادی برخوردار است.

سبک تکالیف پایه اول دوران طلایی چیست؟

محصول تکالیف روزانه کلاس اول دبستان که در بخش محصولات سایت دوران طلایی در دسترس شما قرر دارد، به شیوه آموزش پنهان ارائه گردیده است.

این شیوه، سبک ابداعی و انحصاری ما برای ارئه تکالیف و تمرین های ارزشمند خانه به دانش آموزان است که علاوه بر تمرین آموخته های قبلی، آموزش نکات جدیدی را در دل خود پنهان دارد.


در این شیوه هر سوال حاوی یک چالش کوچک ذهنی برای کودک بوده که علاوه بر تمرین یکی از آموخته ها یا دانسته های قبلی کودک، پله ای برای صعود به مرتبه ای بالاتر از یادگیری آن موضوع می سازد و خود پیش زمینه ای برای سوالات یا تمرین های بعدی است.


محصول تکالیف روزانه پایه اول دبستان شامل چه نوع تمرین هایی است؟

فعالیت های این محصول، شامل تمرین های متنوعی از زبان آموزی در همه ابعاد می باشد. یعنی علاوه بر تمرین های بسیار زیادی برای خواندن و نوشتن به دو رکن مهم دیگر زبان، یعنی شنیدن و صحبت کردن هم می پردازد.

تمرین های مربوط به خواندن و نوشتن نیز کاملاً تفکر برانگیز بوده و قوای ذهنی کودک را برای یافتن پاسخ به چالش می کشد و در مواردی او را وامی دارد تا با اندیشه خود، به کشف یک سری از قراردادهای نوشتاری زبان فارسی دست پیدا کند.

علاوه بر آن، این تکالیف شامل فعالیت های متنوعی در زمینه های دست ورزی، تمرین مهارت های ادراک دیداری و شنیداری، ریاضی به ویژه مفهوم عدد، حل مسئله و بسیاری نکات ریز و درشت دیگر هستند که یادگیری و تسلط بر آن ها برای هر فردی لازم و ارزشمند است.

سابقه اجرا و پشتوانه این تکالیف:

کاربرگ های تکالیف روزانه پایه اول دبستان حدود ده سال است که در تعداد زیادی از کلاس های اول چند مدرسه ابتدایی دخترانه و پسرانه و در مجموع توسط چند هزار نفر از دانش آموزان کلاس اولی و از جمله فرزند خودم مورد استفاده قرار گرفته و نتایج بسیار درخشانی به همراه داشته است.

این موضوع سبب بازنگری دائمی و اصلاح و ویرایش مداوم این فعالیت ها در همه جنبه ها از ظاهر گرفته تا محتوا شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

بخش نخست توضیحات بیشتر و دقیق تر راجع به این محصول را در ویدیوی زیر تماشا نمایید:

پخش آنلاین ویدیو:

مدت زمان فایل ویدیویی: ۲۵.۷دقیقه

برای دانلود ویدیو روی ویدیو کلیک راست کنید و Save video as را بزنید.

برای دیدن ویدیوی بهترین شیوه آموزش خواندن و نوشتن به کودکان(مقایسه دو سبک متفاوت آموزش) روی نام آن کلیک کنید.

مشاهده محصول:

 تکالیف روزانه پایه اول دبستان

تکالیف روزانه کلاس اول دبستان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *