اهمیت آموزش کودکان در دوره پیش از دبستان و دبستان(مقاله صوتی)

اهمیت آموزش کودکان در دوره پیش از دبستان و دبستان(مقاله صوتی)

آموزش کودکان در دوره پیش از دبستان و اهمیت آن:

در دوره ما کمتر کسی پیدا میشه که به اهمیت آموزش کودکان در دوره پیش از دبستان و دبستان، آگاه نباشه و این موضوع یعنی آموزش کودکان، به یکی از مهم ترین دغدغه های خیلی از والدین تبدیل شده. چیزی که در اینجا اهمیت پیدا می کنه آگاهی از نیازهای مهم تر آموزشی و پرورشی فرزندانمونه که وقت، انرژی و هزینه مون رو به شکل بهینه و ارزشمندی صرف کنیم و از تلاشی که در این زمینه می کنیم بهترین و بیشترین نتیجه رو بگیریم.

بهترین شیوه آموزش به کودکان:

آموزش کودکان در دوره پیش از دبستان و دبستان، می تونه به شکل پر کردن حافظه اونا با اطلاعات اتفاق بیفته، همون اتفاقی که به طور سنتی در آموزش کودکان رخ می داده و متأسفانه هنوز هم رخ میده و می تونه به شیوه های جدید تر مبتنی بر مهارت آموزی در همه زمینه ها و پرورش تفکر بچه ها انجام بشه.

مسلمه که شیوه دوم روشیه که  ارزشمندتر و برای کودک مفیدتره و در زندگی و تحصیل و کار، در حال و آینده اش بیشتر به دردش می خوره.

اولین قدم برای اصلاح شیوه های آموزش کودکان در دوره پیش از دبستان و دبستان:

قدم اول در این راه، آگاهی نسبت به نیازهای آموزشی و پرورشی کودکان و همین طور تغییر دیدگاهمون در مورد بعضی از باورها و عقاید کلیشه ای و سنتی در این زمینه است.

واقعاً دیگه وقت اون رسیده که بچه ها رو برای افزایش مهارت های لازم و اصلی برای زندگی آینده شون آموزش بدیم و یا به مدرسه بفرستیم، نه صرفاً برای درس خوندن و امتحان دادن و نمره گرفتن و… همون چیزی که روزگاری هدف اصلی از تأسیس مراکزی به نام مدرسه بود.

هدف اصلی از آموزش کودکان:

مراکز آموزشی به ویژه مدارس، باید به فرزندان ما چیزهایی رو بیاموزند که پیش بینی میشه در آینده و در بزرگسالی و یا در همین دوران کودکی و نوجوانی به دردشون می خوره و به اونا برای داشتن یک زندگی بهتر کمک می کنه نه اینکه اونا رو برای کسب نمره های بهتر یا دریافت مدارک تحصیلی بی فایده آموزش بده در حالیکه کودک نه راهکاری برای زندگی بهتر کسب کرده و نه از آموزش هایی که دیده می تونه بهره لازم رو برای ساخت یک زندگی خوب و متعادل در همه زمینه ها و رفع نیازهای خودش و جامعه اش ببره.

در  فایل صوتی زیر، به اهمیت آموزش در دوران کودکی پرداختم. دوره ای که واقعاً دوران طلایی یادگیری و آموزش برای هر فردی به حساب میاد. امیدوارم شنیدن اون براتون مفید باشه.

مدت زمان فایل صوتی: ۸ دقیقه و ۴۷ ثانیه

حجم فایل صوتی: ۸MB

اگر مایلید به جای شنیدن فایل صوتی، خودتون این مقاله رو مطالعه کنید، می تونید به این صفحه مراجعه کنید.

education for children

 

 

همچنین برای آشنایی بیشتر با زمینه های اصلی مهارت آموزی در کودکان، کتاب الکترونیکی رایگان «پرورش مهارت های اساسی در کودکان» رو دانلود و مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

منبع تصویر این مطلب:kidsandcompany.com

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *